Image
SEO Uyumlu Metin Yazarlığı Neden Önemlidir?

SEO Uyumlu Metin Yazarlığı Neden Önemlidir?

SEO uyumlu metin yazarlığı son dönemlerde oldukça popüler denebilir. Bunun birincil nedeni de arama motorlarında rekabetin artmasıdır.

Bildiğiniz üzere en popüler arama motoru Google’dır. Ardından Yandex ve Bing gelir. Bu arama motorları sıralama yaparken yüzlerce faktörü göz önünde bulundururlar. Sıralama faktörlerinde en büyük paya sahip olan ise elbette kaliteli içeriklerdir.

Geçmiş dönemlerde içeriği anahtar kelimeler ile doldurma ve binlerce spam backlink basma gibi teknikler kullanılıyordu. Bunlar bir miktar işe yarıyordu.

Ancak günümüzde eski teknikler yerini kaliteli makalelere bıraktı. Özellikle Google, tamamen kullanıcılara fayda sağlayan içeriklere odaklanmaya başladı.

Hal böyle olunca da SEO uyumlu metin yazarlığı ihtiyacı doğmaya başladı. Çünkü pek çok web girişimcisi içerik üretmek için gereken zamana sahip değil.

Bunun yanında makale yazma becerisine sahip olmamak ve profesyonel destek alma isteği de SEO uyumlu metin yazarlığı ihtiyacını arttırmaktadır.

SEO Uyumlu Metin Yazarlığına Neden İhtiyaç Duyulur?

SEO uyumlu metin yazarlığı
SEO uyumlu metin yazarlığı

SEO uyumlu metin yazarlığı hizmeti, reklam maliyetlerinizi önemli ölçüde düşürür. Ayrıca uzun vadeli başarı elde etmenizi sağlar. İnsanlar bu hizmete genellikle şu sebeplerden dolayı ihtiyaç duyarlar:

  • Yeterli zamanlarının olmaması
  • İçerik yazma becerilerinin olmaması
  • Profesyonel destek almak istemeleri

Yukarıdaki sebeplere daha pek çok madde eklenebilir. SEO uyumlu metin yazarlığı disiplin, yetenek, titizlik ve dikkat ister. Bu alanda faaliyet gösteren pek çok kişi ve firma mevcut. Yigo Dijital’de bu firmalardan biridir.

Uzun senelere dayanan tecrübemizle kaliteli içerik üretiminde öncü markalardan biriyiz. Yüzlerce müşteriye hizmet verdik ve binlerce makale teslimatı sağladık. Tüm yeniliklere ayak uydurarak kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

SEO Uyumlu Metinlerin Başlıca Özellikleri

Akıcı ve anlaşılır bir dile sahiptir.
Anahtar kelime odaklı yazılır.
Bol altbaşlık kullanılır.
Paragraflar ve cümleler kısa tutulur.
Tekrar eden kelimeler ve cümleler yoktur.
Kopya içerik kullanılmaz.
Yapay zeka kullanılmaz.
İçerik hakkında detaylı bilgi vermeden yarıda kesilmez.
SEO Uyumlu İdeal Metin Tablosu

SEO Uyumlu Metin Kaç Kelime Olmalı?

SEO uyumlu metin yazarlığı hizmeti alırken sipariş vereceğiniz kelime sayısına dikkat etmelisiniz. Çünkü içerik yetersiz kalabilir. Normal şartlarda yazarın bu gibi durumlarda müşteriyi uyarması gerekir.

İdeal bir web makalesi min. 300 kelime olmalıdır. Ancak bu minimum rakamdır. Mümkün olduğunca içeriklerinizi 500-600 kelimenin altında tutmamaya çalışın.

Gereğinden fazla kısa makaleler işe yaramayacağı gibi gereğinden uzun makaleler de okuyucuyu sıkacaktır. Bu da Google’ın gözünde içeriğinizi değersizleştirir.

SEO Metin Yazarlığı Eğitimi

Yigo Dijital Akademi platformumuzda (akademi.yigodijital.com) SEO uyumlu metin yazarlığı eğitimi seçeneklerimiz mevcuttur.

E-kitap ya da birebir canlı eğitim seçeneklerimizden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. E-kitabımız, bu alana adım atmanızı ve püf noktaları kavramanızı sağlar.

Eğitimimiz ise deneyimli yazarlarımız tarafından verilir. A’dan Z’ye tüm konulara uygulamalı bir şekilde değinilir. Bol pratik yapılır ve kafanızdaki tüm soru işaretleri giderilir.

Kısacası profesyonel bir metin yazarı olmak için gereken her şeye sahip olursunuz. Bu alanda eğitim veren nadir firmalardan biriyiz. Bizlere 08503046280 No’lu whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

SEO Uyumlu Metin Yazarlığı Konu Özeti

Arama motorlarında rekabetin yükselmesi, özellikle Google’ın kaliteli içerikleri öne çıkaran algoritmalar geliştirmesi SEO uyumlu metin yazarlığı trendinin temelini oluşturdu. Geçmişte anahtar kelime dolgusu ve spam backlink gibi tekniklerin etkili olduğu dönemlerden, günümüzde kaliteli içeriğin önceliğe sahip olduğu zamana geçiş yaptık.

Web girişimcilerinin içerik üretme sürecinde yaşadıkları zaman kısıtları ve yazma becerilerine sahip olamama gibi zorluklar da SEO uyumlu metin yazarlığı ihtiyacını artırdı.

Sıkça Sorulan Sorular

SEO Uyumlu başlık nasıl olmalı?

SEO uyumlu başlık 50-60 karakteri geçmemelidir. Ayrıca içerisinde anahtar kelime olmalıdır. Mümkünse merak uyandırıcı bir şekilde tamamlanmalıdır.

SEO Uyumlu URL nasıl olmalı?

SEO uyumlu URL mümkünse yalnızca anahtar kelimeden oluşmalıdır. Ekstra bir rakama ya da kelimeye gerek yoktur. Ayrıca çok fazla uzun olmamalıdır.

SEO uyumlu metinde anahtar kelime kaç defa kullanılmalıdır?

SEO uyumlu metinlerde anahtar kelime %1 ya da %2 oranında kullanılmalıdır. Bu konuda size tavsiyemiz %1.5 şeklinde kullanmanızdır. Yani 300 kelimelik bir makalede 4-5 defa kullanılabilir.

SEO uyumlu meta açıklama nasıl olmalıdır?

Meta açıklamalar, Google aramalarında başlığınızın altında yer alan açıklamalardır. Kullanıcılar genellikle bu açıklamalardan etkilenerek içeriğe tıklarlar. O nedenle meta açıklamanız mutlaka harekete geçirici ve merak uyandırıcı olmalıdır. Ayrıca içerisinde anahtar kelimeniz geçmelidir.